Yüksek kaliteli havuzlar için çözüm ortağınız.  

GENEL (KAMUSAL) ve ÖZEL KULLANIMLI HAVUZ FİLTRELERİ

Ana sayfaya dönüş<<<

FİLTRE KONTROL DEZENFEKSİYON ATRAKSİYON AYDINLATMA DONANIMLAR ISITMA TEMİZLİK  PDF>>>

 

DIN filtre                      Süper filtre

Genel-kamusal havuz filtreleri                              Özel-aile havuz filtreleri

Filtrasyon Pompaları:

Filtreler:

Ospa su hazırlık tekniğindeki ana düşünce; Optimal bir filtrasyon ile maksimum kirliliğin filtre edilmesi beraberinde suyun güvenli dezenfeksiyonuna dayanır. İyi bir filtrenin organik kirlilikleri uzaklaştırması, aynı zamanda daha az dezenfektan ve kimyasal ihtiyacı demektir.

Ospa filtreleri ve iyi planlanmış iç su dağıtımı sayesinde, maksimum filtrasyon ve su kalitesi sağlanmış olur. Süper filtrelerdeki ilave aktif karbon katmanı ile koku, tat ve renk maddelerinin de sudan uzaklaştırılması garanti altına alınır. Aktif karbon istenmeyen kimyasal maddeleri bağlar, katiliğe dönüştürür ve çözünmüş organik maddeleri absorbe eder. Daha önemlisi bağlı klor minimize olur.  Bu sayede Ospa havuzlarında koku olmaz.

Klor kokusunun asıl sebebi, yüksek konsantrasyon yoksa, bağlı klordur. Bu hoş olmayan koku süper filtreler tarafından etkin bir şekilde uzaklaştırılır.

Bizim filtrelerimizin kullanıldığı havuzlarda, maksimum kalitedeki havuz suyu için çok az miktarda dezenfeksiyon maddesine ihtiyaç duyulur.

Ospa enerji Plus: Bizim tekniğimiz, EcoClean filtrelerimizde özellikle enerji tasarruflu, frekans kontrollü pompalar ve büyük boyutlu hidromanyetik kontrollü çok yollu otomatik ventiller ile çalıştığında ekstra enerji tasarrufu sağlanır.

 

Genel kullanımlı havuz filtreleri:

DIN filtre

Ospa EcoClean çok katmanlı otomatik DIN filtreleri:

Genel kullanımlı (Kamusal) otel, klinik, okul, site, klüp, sportif yarışma vb. havuzlardaki filtrelerin DIN 19605 veya eşdeğer bir norma uygun olması gerekir. Ospa çok katmanlı  EcoClean filtreler, DIN 19643 uygun su kalitesinin gereklerini test edilmiş tüm çalışma koşullarında avantajlarla karşılamıştır. Bu emsalsiz teknik, Ruhr bölgesi sağlık enstitüsünün kapsamlı araştırmaları ile belgelenmiştir.

Avantaj 1- Mükemmel filtrasyon: Kimyasal yolla yok edilemeyen organik kirlilikler, mekanik olarak filtrasyon sırasında tutulur. Yüksek değerlikli filtrasyon katmanları, Quarz, HydroAntrasit-S ve Ospa difüsor tekniği ile optimal bir filtrasyon ve ters yıkama garanti edilir.

Avantaj 2- Ospa difisor tekniği: Filtre materyal kalitesi, tanecik boyutu, katman yüksekliği, filtrasyon ve ters yıkama geçiş hızı bir filtrenin kalitesini belirleyen önemli faktörlerdir. Ayrıca filtre akışı sırasındaki iç hidrolik, hız ve homojen geçiş Ospa EcoClean filtreleri avantajlı, Ospa difisor tekniği iç hidroliği mükemmel hale getirir.

Avantaj 3-Filtre ve donanımları uzun ömürlüdür. Çok yüksek kimyasal dayanıklılığa sahiptir. KSW sertifikalıdır. Difizör tekniğinde en yüksek kalitede plastik kullanılmıştır.

Eco-Ventil, enerji verimliliği ve otomasyon için önemlidir. EcoClean filtrelerde cihazın direncini önemli ölçüde indirir.  Ventil yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır.  Tam otomatik ters yıkama, kusursuz filtrasyon ve durulama yapmasını garanti eder. Şebeke suyu basıncı ile çalışır, akım kesildiğinde, basınç düştüğünde kendiliğinden kapanarak yüksek işletme güvenliği sağlar.

Diğer ülke normları: Her ülke kendi normlarını ve yönetmeliklerini oluşturmuştur. Biz proje aşamasında o ülkeye özgün sürümleri hazırlarız. Dolaysı ile her ülke için uygun yüksek kaliteli filtreler üretiriz.

Türkiye için mevcut tüm norm ve talimatları filtrelerimiz avantajlarla karşılar.  Rusya, Türk cumhuriyetleri, Gost, Arap, fars ve diğer bütün coğrafyalar için yerel direktiflere uygun sürümlerimiz mevcuttur.

havuz filtre

Havuz filtre

 

Broşürler(Genel havuzlar için)

 

OSPA – Ultra Filtrasyon

 

 

Ozon basamağı için hesaplı, mükemmel Alternatif

DIN 19643  2012 Bölüm 4’e uygun

Genel kullanımlı yüzme havuzları, Terapi havuzları ve sağlık havuzları için; tam  otomatik, kompakt havuz suyu ultra-filtrasyon cihazı.

 

 

 

 

 

 

Broşürler

 

 

Ospa-EcoClean Özel Havuz Filtreleri:

havuz filtre

Ospa su hazırlık felsefesindeki ana düşünce, optimal bir filtrasyon ile maksimum kirliliğin filtre edilmesi beraberinde suyun güvenli dezenfeksiyonuna dayanır. İyi bir filtrenin organik kirlilikleri uzaklaştırması, aynı zamanda daha az kimyasal ve dezenfeksiyon ihtiyacı demektir.

Ospa filtreleri ve iyi planlanmış iç hidroliği sayesinde havuzda maksimum filtrasyon sağlanmış olur. Süper modellerdeki ilave aktif karbon katmanı, koku, renk, tat, bağlı klor gibi sudan uzaklaştırılmasını garanti eder.  Kömür istenmeyen kimyasal maddeleri bağlar, katalitiğe dönüştürür. Çözünmüş organik maddeleri absorme eder.

Ospa-BlueClear filtreler, Gelsenkirchen hijyen enstitüsü tarafından denetlenmiştir.

havuz filtre

Broşürler (Özel aile havuzları için)

        

 

Ospa-Filtrasyon Pompaları:

Ospa filtrasyon pompaları enerji verimliliği, dayanıklılığı ve yüksek aşınma dayanımı direnci ile tanımlanabilir.  Pompa gövdesi ve çarkı en yüksek kalitede bronz veya kızıl dökümden yapılmışlardır. Paslanmaz çelik ön filtrelere sahiptirler.  Çok büyük güçlerde problemsiz blok pompalarımız mevcuttur.  FU-Frekans kontrolü montajlı modellerin yanında, harici frekans kontrolüne bağlanmaya elverişlidirler.

                   

Ana sayfaya dönüş<<<

FİLTRE KONTROL DEZENFEKSİYON ATRAKSİYON AYDINLATMA DONANIMLAR ISITMA TEMİZLİK  PDF>>>

 

OSPA-ERKOC LTD.   Cenap Şahabettin Sok. 69  Koşuyolu 34718 İSTANBUL-TURKIYE   Tel: +90 2163269515  Fax: +90 216 4288016    info@erkoc.net